Články


Alfa Romeo Brera jako budoucí klasika? Tento kousek Vám zajistí ten pravý kus Itálie

2017-08-07 Přečteno: 785x

Když se v roce 2002 poprvé objevila na autosalonu v Ženevě jako koncept, tak budila emoce jako žádné jiné auto. Design od věhlasného automobilového designéra Giorgetta Giugiara (který mimo jiné stojí za legendami jako je Volkswagen Golf první generace, či DeLorean DMC-12) a výkonný motor pod kapotou se postaraly o to, aby se Alfa Romeo Brera dostala v roce 2005 do výroby.

Svůj životní cyklus ale neměla úplně jednoduchý. Auto totiž bylo představeno s osmiválcem a pohonem zadních kol, ale do výroby se dostal „pouze“ šestiválac s pohonem předních kol. Od konceptu se produkční auto ještě lišilo zvolenou platformou a palubní deskou, které byly převzaty ze sedanu 159. Nebylo by to ale pravé italské auto, které i přes své „nedostatky“ dokáže zákazníky očarovat svým designem a jízdním projevem. Není tak divu, že i slavné trio Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May si při testování několika konkurečních vozů stejné kategorie nakonec zvolilo Breru a označilo ji jako „porno na kolech“.

Také už jste na vážkách a přemýšlíte o této sexy Italce? Jestli ano, tak největší smysl dává do budoucna nejvýkonější verze s 3,2 litrovým šestiválcem v kombinaci se šestistupňovou manuální převodovkou a pokud možno v typickém ostře červeném pastelovém laku. S celkovým počtem 21 786 vyrobených kusů je stále z čeho vybírat a pěkné kusy si drží svoji hodnotu.

Ještě větší dávku exkluzivity Vám ale zajistí příbuzné vozidlo, tím nemáme na mysli model 159, ale kabriolet Spider odvozený právě od Brery. Spiderů se navíc vyrobilo o něco méně, konkrétně 12 488 kusů. Krásnou ukázkou je tento kousek, který přesně splňuje ty požadavky s potenciálem do budoucna, o kterých jsme psali výše. Podle dealera najelo tato Italka za celou dobu svého života od roku 2008 pouhých 17 203 kilometrů a svým stavem se může rovnat téměř zbrusu novému autu. A příplatková výbava jako kožené čalounění, pohon všech kol a na svoji dobu vyspělá GPS navigace dodávají autu ten správný šmrnc. Vůz stojí v dealerství v bulharské Sofii a je prý ihned k dispozici.

Pokud tedy hledéte moderní kabriolet, který je svým designem rozhodně atraktivnější než například konzervativní Němec Volkswagen Eos, pak vězte, že za Vaší Alfou Romeo Spider se nejen každý otočí, ale bude sloužit i jako místo pro dobře uložené peníze.

Diskuze o článku Nové téma

Foto galerie

Foto galerie - Alfa Romeo Brera / Spider

Alfa Romeo Brera / Spider

Toto je článek o modelu Alfa Romeo Brera / Spider


Články